mantar bariyer 

Mantar Bariyer Nedir ?

Mantar Bariyer istenmeyen ve tehdit oluşturabileceği düşünülen araçların geçişini engelleyen, Paslanmaz çelik veya Elektrostatik boyalı gövdesi olan bir güvenlik ekipmanıdır. Bu güvenlik sistemlerinin toprak altına yerleştirilen bir muhafaza haznesi bulunur. Ayrıca bu haznenin içine girebilen ve gerektiğinde de zeminden istenilen yüksekliğe kadar yukarı çıkabilen sistemi var. Üzerinden anahtar ile kontrol edilen teknik yapısıyla kullanım kolaylığı sağlar. Bu bariyerler oval ve kare şeklinde tasarlanabilir. Ek olarak Mantar duba olarak da adlandırabiliriz.

Bu  sistemlerin en önemli amaçlarından biri yayaların yoğun olduğu bölgelerde kullanılarak ani durumlara karşı yayaları korumaktır. Belediye binalarının ya da belediyeye bağlı diğer yapıların önlerinde, askeri tesislerde, otellerde, AVM’lerin, otoparkların ve parkların önünde kurulabilir.

Elektromekanik mantar Bariyer 220V şebeke voltajı ve hidrolik yağ basıncı ile çalışan, elektromekanik aksamlı, uzaktan kumanda edilebilen teknik bir yapı elemanıdır. Ayıca Toprak altına yerleştirilen bir muhafaza haznesi vardır. İlave olarak paslanmaz çelik veya elektrostatik boyalı gövdesi bulunmaktadır. Sadece elektrik bağlantısı ile çalıştırılmaktadır. Hareketli kısım 2 mm CR304 paslanmaz çelik kaplamalı 274 mm çapında, ana gövde 324 mm çapındadır. Standart üretimlerde hareketli kısım stroku 500 mm’dir.

phone
whatsapp
Scroll to Top