hizli-pvc-kapi-otkdoor
hizli-pvc-kapi-otkdoor

Hızlı PVC kapı

bilinmektedir. Endüstriyell kapı ürünleri bugün pek çok yerde kullanılmaktadır. Bunun için en belirleyici sebep de hızlı PVC kapıların farklı formlara ve özelliklere sahip olabilmesidir. İhtiyaca bağlı olarak hızlı branda kapılar çeşitlilik göstermektedir. Yüksek hızlı kapı özellikle endüstriyel alanlarda tercih edilmektedir. Bununla birlikte ticaret esnasında da hızlı  kullanımı öne çıkmaktadır.

Kapılar günlük hayatın pek çok yerinde bulunan önemli bir geçiş alanıdır. Özellikle endüstriyel ve ticari faaliyetlerin gerçekleştiği alanlarda da kapılar gerekmektedir. Bazen malzemelerin bazen ise üretilen parçaların ayrışmasında kapılar önemli bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte üretim süreçlerinde geçişi sağlayan ana hatlarda biri de kapı olmaktadır. Bu geçiş esnasında tasarruf ana noktalardan biri olmaktadır. Bu duruma bağlı olarak ısı tasarrufu olabileceği gibi hijyen açısından da öne çıkmaktadır. Bu gibi amaçlar nedeni ile hızlı kapı olarak da nitelendirilen Endüstriyel Hızlı PVC kapı sistemi tercih edilmektedir. Özellikle Hızlı PVC kapı sisteminin içerisinde yer alan bölgenin dış etkenlerden minimum oranda etkilenmesi amaçlanmaktadır.

Hızlı PVC Kapı Nedir?

( Branda Kapı Nedir? )Hızlı PVC kapılar ortalama olarak 80 kmh/m2 gibi bir rüzgar basıncına karşı dayanma gücüne sahiptir. Özellikle endüstriyel alanlar şehrin dışında ve rüzgarın yoğun esebileceği yerlerde olacağından rüzgar faktörü dikkate alınmaktadır. Kapı sürekli açılıp kapanmamakta veya rüzgara bağlı olarak ciddi esneklikler göstermemektedir. Kapıların açılma ve kapanma hızları da bulunmaktadır. Bu kapıların yüksek hızlı açılan PVC kapı olarak adlandırılmasının bir diğer sebebi de bu olmaktadır. Çünkü hızlı bir biçimde açılmakta ve aynı hızda kapanmaktadır. Ancak tüm bunları yazılımlar ile hızlandırmak veya hızını azaltmak da mümkündür. Ebatlarda standart ebat 600 cm en ve boy şeklinde olmaktadır. Ancak bunlar iyileştirebilmeye uygun olan ürünlerdir ve geniş bir ürün yelpazesine sahip hale gelmektedir. Hızlı PVC kapı sistemleri genişletilebilmekte ve boyları da uzatılabilmektedir.

 

Branda Kapı Avantajları Nelerdir?

Hızlı PVC kapılar yoğun avantajlara sahiptir. Bu avantajlar nedeni ile pek çok yerde hızlı PVC kapı kullanımı görülmektedir. Endüstriyel kapı avantajları arasında ilk dikkat çeken hızlı PVC kapıların ısıyı minimum derecede içeri alması ve içerideki ısının da minimum seviyede dışarı çıkmasıdır. Bu özellikle depolarda ve et kesimi gibi işlemlerin yapıldığı pek çok yerde ihtiyaç duyulan bir durumdur. Ancak ısı burada sadece bir örnektir çünkü bunun dışında dışarıdan gelen toz ve gürültü de buna sebep olarak gösterilebilmektedir. Endüstriyel kapı gürültünün veya toz, kir gibi durumların girmemesi gereken alanlarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Gürültüyü büyük oranda önlemesi nedeni ile hızlı PVC kapı öne çıkan ürünlerden olmaktadır. PVC ve polyester malzemeden üretilen hızlı PVC kapı esnek olması nedeni ile de öne çıkmaktadır. Kolayca katlanabilmekte ya da elektronik sistemde hızlı bir biçimde hareket edebilmektedir.

Hızlı PVC Kapı Çeşitleri 

Hızçeşitleri kullanım biçimlerine ve birtakım özelliklerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Hızlı PVC kapı çeşitleri ebatları her üründe çeşitlenmektedir. Burada kapı boyutu belirleyici bir unsur olduğundan özel olarak tasarlanmaktadır. Avrupa standartlarında tasarlanan bu hızlı PVC kapıları çeşitlerine göre birtakım farklı özelliklere de sahip olmaktadır. Elbette üretici de hızlı PVC kapı çeşitlerini etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Fastray katlanır PVC kapı modelleri oldukça yaygın olarak görülen bir kapı modeli olmaktadır. Özellikle aşırı rüzgar ve basınca karşı duyarlı olan ve koruma gücü fazla olan kapılar olarak da bilinmektedir. Kapı ölçülerine göre özel olarak tasarlanmaktadır. Montajı da oldukça pratik olan Fastray katlanır kapı modellerinde gözetleme pencereleri de 2 sıra olacak şekilde yer almaktadır. Bu sayede giriş ve çıkış sirkülasyonunda yaşanabilecek kaza ve aksaklıkların önüne geçilmektedir. İsteğe bağlı olarak cam oranında artış görülmesi mümkündür. Aynı zamanda Fastray katlanır PVC kapı modellerinde siyah borular kullanılır ve branda içerisinde yer alan bu borular paslanmaz olurken sabit kalmayı da sağlamaktadır. Aynı zamanda uzaktan kumanda özelliği olduğu gibi hareket sensoru kabiliyeti de bulunmaktadır.

sarmal kapı modelinde tek sıra pencere bulunmaktadır. Hızlı bir açılma ve kapanma sistemine sahip olan sarmal kapı modellerinde metal aksamda galvaniz malzeme tercih edilmektedir ve bu ekonomik olmasını sağlayan etkenler arasında yer almaktadır. Aynı teknolojik donanımlara sahip olan sarmal kapılarda pratik bir çalışma sistemi yer almaktadır. Birçok farklı sektörde kullanılan daha az maliyetli kapılar arasında yer almaktadır.

hızı modelleri çift kat brandadan üretilmiştir. Çift kat branda sistemi hem izolasyonu hem de güvenliği arttırmaktadır. Özellikle garajlarda tercih edilen bir sistemdir çünkü hızlı ve pratik bir çalışmaya sahiptir. Bunun yanında sevkiyat işlemleri esnasında da yoğun izolasyon gerektiren durumlarda öne çıkmaktadır. Galvaniz ve alüminyum malzeme bir arada tercih edilmektedir. Burada bir pencere açıklığı olmasa da isteğe bağlı olarak eklenmesi mümkündür.

Endüstriyonel kapı sistemleri çeşitleri arasında da bulunan Fastray İzoroll hızlı

modellerinde özel birtakım izolasyon malzemeleri tercih edilmektedir. Özellikle iklimlendirme gibi ihtiyaçlar olduğunda bu kapı tercih edilmektedir çünkü ısının korunması açısından oldukça avantajlıdır. Gözetleme penceresi bu modelde de yer almamaktadır. Farklı malzemelerden imal edilme imkanı da sunulmaktadır.

phone
whatsapp
Scroll to Top