Fotoselli Kapı

 

Fotoselli Kapı,nedir ve nasıl çalışır :

Fotoselli Kapı

geçiş yapacak insanları algılayabilme özelliğine sahip olan ve özellikle gün içinde giriş – çıkış miktarının yoğun olduğu binalarda kullanılan, kendiliğinden açılıp kapanabilen kapı türüdür. Kapının üst kısmında bulunan Fotoseller sayesinde geçiş yapacak kişi hiçbir fiziksel temas uygulamadan açılabilen bu kapılar Otomatik Kayar Kapı olarak da ifade edilmektedir.

Kişinin geçişini tamamlaması ile birlikte yine otomatik olarak kapanan Fotoselli Kapılar pratik geçiş imkanı ve enerji tasarrufu sağladığı için çok sık tercih edilmektedir. Buna ek olarak kurulduğu alana maksimum seviyede hijyen ortamını da sunarlar. Günlük hayat içerisinde ziyaret ettiğimiz birçok binanın ana girişi kapısı ve ara kapıları harekete duyarlı olan Fotoselli Kapı olarak tasarlanmıştır.

Tek veya çift sürgülü olan, yan tarafa doğru otomatik olarak açılan Fotoselli Kapılar üst kısmında bulunan sensörler sayesinde hareketi algılayarak açılıp kapanmaktadır. otkdoor olarak uzun yıllardır tecrübeli ekibimiz projelerin mimari yapısına en uygun olacak şekilde estetik, kullanışlı ve dayanıklı Fotoselli Kapılar üretmektedir.

Fotoselli Kapı
sektöründe, giriş ve çıkışın yoğun olduğu her yerde olabildiğince sessiz ve son derece yüksek performansla kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini yükselten bir konfor temin etmektedir. Sıcak ve soğuk hava koşullarında otomatik kayar kapı sistemlerimiz, iç mekanın kış aylarında sıcak ve yaz aylarında soğuk hava kaybını minimuma indirerek binanın iklimlendirilmesinde önemli bir rol üstlenirler. Kış mevsiminde soğuk havalarda otomatik kayar kapılar yarım açılma konumuna (kış konumu) alınarak, kapının normalde açtığından daha az açması programlanabilmektedir.  istendiğinde iç veya dış radarı devre dışı bırakılarak tek yönden çalışması, açık kalma komutu sayesinde sürekli açık kalması gibi özellikler amaca uygun olarak seçilebilmektedir.  iletilmektedir.

Otomatik kayar kapı sistemlerimizde enerji kesilmesi

Halinde 24 V Dc motorunu bir süre daha çalıştırarak sirkülasyonun devamlılığını sağlamaya programlı opsiyonel akü (acil durum bataryası) özelliği de mevcuttur. Otomatik kapı güvenli elektromekanik kilit sistemi ve gelişmiş mikroprosesörü sayesinde her türlü Access kontrol sistemine uyumludur. Kart okuyucu, şifreli paneller, parmak izi okuyucular ve farklı biyometrik özellikli okuyucuların tamamıyla uyum içerisinde çalışabilmektedir. Yangın alarm sistemine bağlanarak yangın anında otomatik olarak açılması ve açık kalarak insanların geçişlerini kolaylaştırması yine mikroprosesörün standart görevleri arasında yer almaktadır..

phone
whatsapp
Scroll to Top