DÖNER KAPI SERVİSİ

Döner kapı Genellikle yılda en az 1kez bakım ve kontroluları yapılması gerekmektedir dikey bir eksene sahip merkezi bir döner şaft üzerinde ortalanmış üç veya dört kanattan (veya kanattan) oluşur. Bunlar, kapı mahfaza içinde dönerken geçişe izin vermek için içte ve dışta açıklıklar bulunan yuvarlak bir mahfaza içine alınır. Döner kapılar manuel veya otomatik olarak çalıştırılabilir. Büyük çaplı döner kapılar, tekerlekli bagajları barındırabilir.

Döner kapılar, aksi takdirde havanın binanın altından tepesine dolaşmasına izin vererek ısıtma ve iklimlendirme için enerji maliyetleri yaratacak olan baca etkisini önleyen yüksek binalar için bir taslak blok sağlar. Döner kapılar, bir kişinin havaalanı güvenlik kontrol noktalarını atlamasını önlemek için tek yönlü geçiş gibi özel işlevler için donatılabilir.

Bu kapılar, ters akışı önlemek için bir fren mekanizması kullanır, ardından kapı, suçlunun giriş tarafından çıkmasına izin vermek için otomatik olarak geriye doğru döner. Döner kapıların bir versiyonu, kapı kanatlarının sadece bir yönde girişe izin vermek için bir bariyerle iç içe geçen yatay borulardan yapıldığı fabrika ve metro ortamlarında kullanılmaktadır. Bu kapılar ters yön trafiğini önlemek için kilitlenir.

Kapı ve kapı operatörleri, bir komuta yanıt olarak kapıları ve kapıları otomatik olarak açıp kapatan mekanik cihazlardır. Kapı operatörleri kamu binalarında yaygındır ve çok az çabayla çok sayıda insanın hareketine yardımcı olur veya engelli kişilere kapıdan yardımcı olur. Kapı operatörleri, bir komuta yanıt olarak araç kapılarını otomatik olarak açmak için yaygın olarak kullanılır.

Kapı operatörleri genellikle manyetik kilitlerle kullanılır, böylece erişim kontrol sistemi bir kapının hem kilidini açabilir hem de açabilir. Bu, ana kamu ve ticari bina kapılarında yaygındır ve bu kombinasyon, engellilere yardım etme gereksinimi olduğunda da sıklıkla kullanılır. Kapı operatörlerinin manyetik kilitlerle kullanıldığı her yerde, işlemi kapının önce kilidi açılacak ve sonra açılacak şekilde sıralamak zorunludur.

Bu sıralama tasarımda yerleşik değilse, otomatik operatör kısa bir süre sonra başarısız olabilir. Daha iyi kapı operatörü şirketler bu amaç için özel bir devre dahil etmişlerdir, ancak belirtilmelidir. Büyük bir kapı operatörü üreticisi için bu tür ilk arayüzlerden birini tasarladım. Çıkış yolunda olan kapılar, bir kişinin acil bir durumda özel bir bilgi sahibi olmadan çıkabilmesini sağlamak için güvenlik cihazları ile donatılmalıdır. Bu genellikle etiketli bir basmalı düğme veya kod onaylı başka bir çıkış yöntemi olması gerektiği anlamına gelir. Kodlar her zaman manyetik olarak kilitlenmiş herhangi bir kapıda geçerli olacaktır. Bir şehirden gelen bir kodun başka bir şehirde kabul edilebilir olduğunu varsaymayın. Kodlarınızı bilin.

phone
whatsapp
Scroll to Top